Divadelní spolek Rozmarýn
TANCEM LETEM SVĚTEM ANEB TANEČNÍ ZEMĚPIS

Divadelní hodina zeměpisu se zakrátko může stát vzrušujícím výletem po mapě světa. Jednotlivé kontinenty ožívají v originálních tanečních výstupech. Na pozadí starých příběhů, legend i pohádkových vyprávění se děti setkávají s vývojem tance a lidské kultury od nejstarších dob až do dnešních dnů. Představení hýří barevnými kostýmy, vtipnými scénkami a hravým zkoušením znalostí dětských diváků. V samém závěru čeká žáky a žáčky společná tančírna...

Tanec válečný - tanec lovce - tanec rolníka - tanec indický - tanec mexický s mačetami - tanec flamenco - tanec clogging - tanec step - tanec polka - tanec moderní.

Hrají a tančí: Výprava:
Ivana Hessová
Martin Bonne
Edita Burešová/Lenka Kašičková/
Anežka Hessová/Alenka Štréblová
Andrea Králová
Tereza Králová
Režie a choreografie: Ivana Hessová

DĚKUJEME ZA FINANČNÍ POMOC: STUDIU CITADELA, DAMU, JITCE BONUŠOVÉ A DVORANĚ COUNTRY DANCERS

MgA. Ivana Hessová - vystudovala DAMU - obor loutkoherectví. S divadly se účastnila mnoha festivalů (New York, Mexiko, Dánsko, Rakousko, Polsko, Jugoslávie, Francie…). Několik let žila a pracovala v Ženevě - Theatre Montreurs D'Images (studium tance). Věnuje se tanci (indický kathak), hudbě, divadlu a pedagogické činnosti.

Martin Bonne - vystudoval DAMU - Integrační program. Spolupracuje s amatérskými a profesionálními divadly (Bohnická divadelní společnost, Divadlo Continuo). Věnuje se studiu tance.

Edita Burešová - vystudovala Pedagogickou školu, věnuje se práci s dětmi (divadlo, tanec). Studuje severoindický tanec kathak.

MgA. Lenka Kašičková - vystudovala dramatickou výchovu na DAMU. Učí v ZUŠ. Je členkou The Bear's Educational Theatre a vystupuje se skupinou historicko-divadelního šermu. Studuje severoindický tanec kathak.

Mgr.Alena Štréblová - absolventka katedry loutkářství DAMU. Hostovala v divadlech: studio Ypsilon, Divadlo na Zábradlí, Národní divadlo. Angažmá: Divadlo Komedie později divadlo Rokoko. Účinkovala v několika filmech a TV inscenacích, naposledy v seriálu Ordinace v růžové zahradě a Ošklivka Katka.

Anežka Hessová - vystudovala soukromé Pedagogické lyceum (dramatický obor) a jazykovou školu P.A.R.K. Věnuje se profesionálně tanci (v roce 2008/09 získala ročni stipendium ICCR v New Dilí - indický tanec kathak).


DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 50 MINUT
TECHNICKÉ POŽADAVKY:
PROSTOR NEJMÉNĚ 5X4 M, PODLAHA BEZ KOBERCE
SVĚTLA (DLE DOHODY)
MOŽNOST ZAPOJENÍ ZVUKOVÉ APARATURY (MÁME VLASTNÍ VĚŽ - OVLÁDÁ SE Z PODIA)

Kontakt:
MgA. Ivana Hessová, U družstva Život 23, Praha 4-Nusle 140 00
Tel. 2 414 12 417, 606 952 175
Email: ivanahessova9@gmail.com